Login to your account

Username *
Password *

hide

۱۶۰۰ ۳۴ ۰۲۱-۶۶

 

سبدخرید شما خالی است!

مشخصات کفش طبی

راهنمای خرید کفش طبی مناسب

 

برای خرید یک کفش طبی مناسب باید ویژگی های زیادی را در نظر بگیریم ، در اینجا ما به تعدادی از این ویژگی ها اشاره می کنیم .

 

مشخصات کفش طبی

برای خرید یک کفش طبی مناسب باید ویژگی های زیادی را در نظر بگیریم ، در اینجا ما به تعدادی از این ویژگی ها اشاره می کنیم .

  • یکی از ویژگی های کفش طبی اندازه مناسب و استاندارد پاشنه آن است؛ هر دونوع کفش بدون پاشنه پاشنه بلند مضرند. مناسب ترین اندازه پاشنه بین 1.5 تا 4 سانتیمتر می باشد.
  • انگشتان پا باید در پنجه کفش فضای کافی داشته باشند تا از هم باز شوند و کمی به بالا و پایین بروند. وقتی عرض یا ارتفاع پنجه کفش کم باشد بیماری های زیادی مانند انگشت چکشی، میخچه وهالوکس والگوس را ایجاد میکند. (بجای استفاده از کفش های نوک تیز از کفش های با پنجه گرد استفاده کنید.)
  • یقه کفش( قسمتی که اطراف مچ پا را می گیرد) و زبانه کفش ( برگه ای که در زیر بندهای کفش قرار می گیرد ) می بایست حاوی پدها و بالشتک های نرم باشد .
  • پشت پاشنه باید سفت و محکم باشد و زمانی که با شست روی آن فشار دهید، نباید فرو رود.در این حالت می بایست با دست کشیدن به داخل کفش، نرمی و یکنواختی سطح داخلی حس گردد.
  • جنس رویه کفش باید مناسب باشد تا تهویه داخل کفش برقرار باشد و پا عرق نکند.
  • کفش باید کاملا اندازه پا باشد، نه تنگ‌تر و نه گشادتر( اگر کفش تنگ باشد به پاها فشار آورده و خونرسانی مختل می شود و حتی زخم ایجاد می شود.اگر کفش گشاد باشد بازی کردن پا درون آن و ساییدگی و اختلال در انتقال نیرو ایجاد می‌شود.)

 

  • زیره باید استحکام کافی داشته باشد و شوک وارده به کف پا را جذب کند. درضمن اگر زیره کفش محدب باشد یعنی در قسمت وسط، پایین تر ازدو انتهای آن باشد، موقع اصابت پاشنه به زمین و موقع بلند شدن پنجه از زمین فشار زیادی به کف پا و مچ پا وارد نمی شود و راه رفتن با آن راحت تر می شود.

 

  • کفی کفش باید قوس هایی داشته باشد که متناسب با هندسه پا باشد تا وزن بصورت متناسب برروی تمام سطح کفی توزیع شده و پا احساس راحتی کند.( مهمترین قوس کف پا قوس طولی آن است پس کفی داخلی کفش باید در قسمت میانی و داخلی کمی برجسته تر باشد.)

 

  • با عوض کردن کفی می توان اندازه و حجم کفش را کم و زیاد کرد تا اگر پا ورم کرد بتوان جا برای آن باز کرد و یا کفی ساده را با کفی های درمانی جایگزین کرد. در ضمن وقتی پا عرق کرده و کفش را نمناک کند کفی قابل تعویض در کم کردن رطوبت کفش موثر است. (کفش مرطوب موجب بیماری های قارچی می شود.)

 

 


ساعت کاری دفتر مرکزی

hideشنبه-۴شنبه------9صبح -6 بعدظهر

hide۵شنبه ------------9 صبح -1 بعدظهر

hideجمعه ------------------ تعطیل است

به ما بپیوندید!

در صفحات اجتماعی ما عضو شوید و ما را دنبال کنید .

تلګرام  اینستاګرام  آپارات

logo-samandehi